Paslanmaz çelik plakaların detaylı tanıtımı

July 22, 2020
son şirket davası hakkında Paslanmaz çelik plakaların detaylı tanıtımı
Paslanmaz Çelik Levhalar/Plakalar
genel bakış
Paslanmaz çelik levha, genellikle paslanmaz çelik levha ve aside dayanıklı çelik levha için genel bir terimdir.Bu yüzyılın başında ortaya çıkan paslanmaz çelik levhaların gelişimi, modern endüstrinin gelişimi ve teknolojik ilerleme için önemli bir malzeme ve teknolojik temel oluşturdu.Farklı özelliklere sahip birçok çeşit paslanmaz çelik levha ve çelik levha vardır.Geliştirme sürecinde kademeli olarak birkaç ana kategori oluşturmuştur.Organizasyon yapısına göre dört kategoriye ayrılabilir: östenitik paslanmaz çelik levha, martensitik paslanmaz çelik levha (çökeltmeyle sertleştirilmiş paslanmaz çelik levha dahil), ferritik paslanmaz çelik levha ve östenitik artı ferritik dubleks paslanmaz çelik levha.Çelik levhadaki ana kimyasal bileşim veya bazı karakteristik unsurlar, krom paslanmaz çelik levha, krom nikel paslanmaz çelik levha, krom nikel molibden paslanmaz çelik levha ve düşük karbonlu paslanmaz çelik levha, yüksek molibden paslanmaz çelik levha, yüksek saflıkta paslanmaz çelik levha olarak sınıflandırılır. ve bunun gibi.Çelik levhanın performans özelliklerine ve kullanımına göre, nitrik aside dayanıklı paslanmaz çelik levha, sülfürik aside dayanıklı paslanmaz çelik levha, oyuk korozyona dayanıklı paslanmaz çelik levha, stres korozyona dayanıklı paslanmaz çelik levha, yüksek mukavemetli paslanmaz çelik levha olarak ayrılmıştır. , vb. Çelik levhanın fonksiyonel özelliklerine göre, düşük sıcaklıkta paslanmaz çelik levha, manyetik olmayan paslanmaz çelik levha, otomat paslanmaz çelik levha, süper plastik paslanmaz çelik levha vb.Yaygın olarak kullanılan sınıflandırma yöntemi, çelik levhanın yapısal özelliklerine ve çelik levhanın kimyasal bileşimine ve ayrıca ikisinin kombinasyonuna dayanmaktadır.Genellikle martensitik paslanmaz çelik levha, ferritik paslanmaz çelik levha, östenitik paslanmaz çelik levha, dubleks paslanmaz çelik levha ve çökelmeyle sertleşen paslanmaz çelik levha vb. olarak veya iki kategoriye ayrılır: krom paslanmaz çelik levha ve nikel paslanmaz çelik levha.Geniş bir kullanım alanına sahiptir.Tipik kullanımlar: kağıt hamuru ve kağıt yapım ekipmanı, makine ve ekipman, boyama ekipmanı, film yıkama ekipmanı, boru hatları, kıyı bölgelerindeki binalar için dış malzemeler vb. için ısı eşanjörleri.
Paslanmaz çelik levha pürüzsüz bir yüzeye, yüksek plastisiteye, tokluğa ve mekanik mukavemete sahiptir ve asitler, alkali gazlar, çözeltiler ve diğer ortamlardan kaynaklanan korozyona karşı dayanıklıdır.Paslanması kolay olmayan bir alaşımlı çeliktir, ancak kesinlikle paslanmaz değildir.
Verim
korozyon direnci
Paslanmaz çelik levha, kararsız nikel-krom alaşımı 304'e benzer genel korozyona dayanma kabiliyetine sahiptir. Krom karbürün sıcaklık aralığında uzun süreli ısıtma, sert aşındırıcı ortamlarda alaşımları 321 ve 347 etkileyebilir.Esas olarak yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılır.Yüksek sıcaklık uygulamaları, daha düşük sıcaklıklarda taneler arası korozyonu önlemek için malzemelerin güçlü hassaslaştırma direncine sahip olmasını gerektirir.
Yüksek sıcaklık oksidasyon direnci
Paslanmaz çelik plakalar, yüksek sıcaklık oksidasyon direncine sahiptir, ancak oksidasyon hızı, maruz kalma ortamı ve ürün formu gibi doğal faktörlerden etkilenecektir.
Korozyon koşulları
1. Paslanmaz çeliğin yüzeyinde, diğer metal elementleri veya yabancı metal parçacıklarının eklerini içeren toz birikmiştir.Nemli havada, ataşmanlar ve paslanmaz çelik arasındaki yoğuşma, elektrokimyasal reaksiyonu başlatan bir mikro pil oluşturmak üzere ikisini birbirine bağlar., Elektrokimyasal korozyon denilen koruyucu film zarar görür.
2. Paslanmaz çeliğin yüzeyi, su ve oksijen varlığında organik asit oluşturan organik meyve sularına (kavun, sebze, erişte çorbası, balgam vb.) uzun zaman.
3. Paslanmaz çeliğin yüzeyi asit, alkali ve tuz maddelerine (dekorasyon duvarına sıçrayan alkali su ve kireçli su gibi) yapışarak lokal korozyona neden olur.
4. Kirli havada (büyük miktarda sülfür, karbon oksit ve nitrojen oksit içeren atmosfer gibi), yoğun su ile temas, sülfürik asit, nitrik asit ve asetik asit sıvı lekeleri oluşturarak kimyasal korozyona neden olur.Yukarıdaki koşullar paslanmaz çelik yüzeyindeki koruyucu filme zarar verebilir.Hasar paslanmaya neden olur.
Koruyucu
Paslanmaz çelik levhanın korozyon direnci esas olarak alaşım bileşimine (krom, nikel, titanyum, silikon, alüminyum, manganez vb.) ve iç yapısına bağlıdır ve ana rolü kromdur.Krom, yüksek kimyasal kararlılığa sahiptir ve metali dış dünyadan izole etmek, çelik levhayı oksidasyondan korumak ve çelik levhanın korozyon direncini artırmak için çeliğin yüzeyinde bir pasivasyon filmi oluşturabilir.Pasivasyon filmi yok edildikten sonra korozyon direnci azalır.
Amaca göre bölünmüş
(1) Köprü çelik levhası (2) Kazan çelik levhası (3) Gemi yapımı çelik levhası (4) Zırhlı çelik levha (5) Otomobil çelik levhası (6) Çatı çelik levhası (7) Yapısal çelik levha (8) Elektrikli çelik levha (silikon) çelik sac) (9) Yaylı çelik levha ( 10) Özel güneş panelleri (Hai Rui Özel Çelik) (11) Diğer 2. Genel ve mekanik yapılar için çelik levhalarda yaygın Japon kaliteleri.
Çelik tipine göre düzenlenmiş
(1) Ostenit tipi (2) Ostenit-ferrit tipi (3) Ferrit tipi (4) Martensit tipi
 
     son şirket davası hakkında Paslanmaz çelik plakaların detaylı tanıtımı  0
     son şirket davası hakkında Paslanmaz çelik plakaların detaylı tanıtımı  1
     son şirket davası hakkında Paslanmaz çelik plakaların detaylı tanıtımı  2