Galvanizli bobin tanıtımı

March 30, 2021
son şirket davası hakkında Galvanizli bobin tanıtımı
Giriş galvanizli rulolar
Galvanizli rulolar için, ince çelik levha erimiş çinko tankına daldırılır, böylece yüzeye çinko tabakası olan ince bir çelik levha yapıştırılır.Esas olarak sürekli galvanizleme işlemi ile üretilir, yani, sarmal çelik sac, galvanizli çelik sac yapmak için sürekli olarak erimiş çinko ile galvanizli bir banyoya daldırılır;alaşımlı galvanizli çelik sac.Bu tür çelik levha da sıcak daldırma yöntemiyle üretilir, ancak tanktan ayrıldıktan hemen sonra çinko ve demir alaşımlı bir film oluşturmak için yaklaşık 500°C'ye ısıtılır.Bu galvanizli bobin iyi bir boya yapışmasına ve kaynaklanabilirliğe sahiptir.
Yüzey işleme:
1. Pasivasyon
Galvanizli tabakanın pasivasyon işlemi, nem depolama ve nakliye koşulları altında katlanan pası (beyaz pas) azaltabilir.Bununla birlikte, bu kimyasal işlemin korozyon önleyici performansı sınırlıdır ve çoğu kaplamanın yapışmasını engeller.Bu tür bir işlem genellikle çinko-demir alaşımlı kaplamada kullanılmaz.Pürüzsüz yüzeye ek olarak, kural olarak üretici, diğer çinko kaplama türleri üzerinde pasivasyon işlemi gerçekleştirir.
2. Yağlama
Yağlama, nemli depolama ve nakliye koşullarında çelik levhaların korozyonunu azaltabilir.Çelik levhaların ve çelik şeritlerin pasivasyon işleminden sonra yeniden boyama yağı, nemli depolama koşullarında korozyonu daha da azaltacaktır.Yağ tabakası, çinko tabakasına zarar vermeyen bir yağ çözücü ile temizlenebilir olmalıdır.
3. Lake mühür
Çok ince şeffaf bir organik kaplama filmi kaplayarak, özellikle parmak izi direnci olmak üzere ek bir korozyon önleyici etki sağlayabilir.Kalıplama sırasında kayganlığı iyileştirebilir ve sonraki kaplamalar için bir yapışma temel tabakası görevi görebilir.
4. Fosfatlama
Fosfatlama işlemi ile çeşitli kaplama tiplerinde galvanizli çelik saclar normal temizlik dışında herhangi bir işlem yapılmadan kaplanabilir.Bu işlem, kaplamanın yapışmasını ve korozyon direncini iyileştirebilir ve depolama ve nakliye sırasında korozyon riskini azaltabilir.Fosfatlamadan sonra, kalıplama performansını iyileştirmek için uygun bir yağlayıcı ile kullanılabilir.
kaplamanın tanımı
(1) Normal pul kaplama
Çinko tabakasının normal katılaşma sürecinde, çinko taneleri, bariz pul morfolojisine sahip bir kaplama oluşturmak için serbestçe büyür.
(2) minimize edilmiş pul kaplama
Çinko tabakasının katılaşması sırasında, çinko kristal taneleri, mümkün olan en küçük pul kaplamayı oluşturmak için yapay olarak sınırlandırılır.
(3) Pulsuz kaplama Pulsuz
Kaplama çözeltisinin kimyasal bileşimi ayarlanarak elde edilir, görünür pul morfolojisi yoktur ve düzgün bir yüzey kaplamasına sahiptir.
(4) Çinko-demir alaşımlı kaplama
Galvanizleme banyosundan geçtikten sonra çelik şerit, kaplama boyunca bir çinko ve demir alaşım tabakası oluşturmak için ısıl işleme tabi tutulur.Bu kaplama, metalik parlaklık içermeyen koyu gri bir görünüme sahiptir ve şiddetli şekillendirme işlemi sırasında toz haline getirilmesi kolaydır.Temizlemeye ek olarak, kaplama daha fazla işlem görmeden doğrudan boyanabilir.
(5) diferansiyel kaplama
Galvanizli sacın her iki yüzü için farklı çinko tabaka ağırlıklarında kaplamalar gereklidir.
(6) Pürüzsüz cilt geçişi
Pürüzsüzleştirme, aşağıdaki amaçlardan biri veya birkaçı için az miktarda deformasyonla galvanizli çelik sacın bir tür soğuk haddelenmesidir.
Galvanizli çelik sac yüzeyinin görünümünü iyileştirin veya dekoratif kaplamaya uygun olun;bitmiş ürün işlenirken oluşan kayma çizgisini (Lüdes çizgisi) veya kırışıklıkları geçici olarak en aza indirir.
son şirket davası hakkında Galvanizli bobin tanıtımı  0
son şirket davası hakkında Galvanizli bobin tanıtımı  1
son şirket davası hakkında Galvanizli bobin tanıtımı  2